Esiintymisjärjestys & Tulokset

tulokset

I Piotr Pawlak
II Bogdan Dugalić
III David Munk-Nielsen

Finalistien tunnustuspalkinnot: Michelle Candotti, Kevin Chow, Théotime Gillot
Kamarimusiikin erikoispalkinto: Bogdan Dugalić
Paras tulkinta Outi Tarkiaisen tilausteoksesta toisella kierroksella. Palkinnon antaja Suomen Säveltäjät ry: Jonathan Mak

Orkesterifinaalit 26.–27.10. klo 19–21.30

1. Orkesterifinaali 26.10. klo 19–21.30 / YHDESSÄ RADION SINFONIAORKESTERIN KANSSA

Théotime Gillot: Prokofjev Pianokonsertto nro 3 C-duuri
Kevin Chow: Prokofjev Pianokonsertto nro 2 g-molli
väliaika
David Munk-Nielsen: Brahms Pianokonsertto nro 2 B-duuri

2. Orkesterifinaali 27.10. klo 19–21.30 / YHDESSÄ RADION SINFONIAORKESTERIN KANSSA / PALKINTOJENJAKO N. KLO 22

Bogdan Dugalić: Tsaikovski Pianokonsertto nro 1 b-molli
Piotr Pawlak: Prokofjev Pianokonsertto nro 2 g-molli
väliaika
Michelle Candotti: Chopin Pianokonsertto nro 1 e-molli

Kamarimusiikkifinaalin esiintymisjärjestys 23.10. klo 16-19.30 / kamarimusiikkikokoonpano

David Munk-Nielsen – Dvořák: Pianokvartetto Es-duuri op. 87 / Meta4
Michelle Candotti, Schumann: Pianokvartetto Es-duuri op. 47 / Kamus
väliaika
Piotr Pawlak, Mozart: Pianokvartetto Es-duuri K 493 / Meta4
Théotime Gillot, Brahms: Pianokvartetto c-molli op. 60 / Kamus
väliaika
Kevin Chow, Fauré: Pianokvartetto c-molli op. 15 / Meta4
Bogdan Dugalić, Schumann: Pianokvartetto Es-duuri op. 47 / Kamus

Finalistit

Michelle Candotti
Kevin Chow
Bogdan Dugalić
Théotime Gillot
David Munk-Nielsen
Piotr Pawlak

Välierissä 20.–21.10. jatkavat kilpailijat & aikataulu

Michelle Candotti
Jun Hwi Cho
Kevin Chow
Bogdan Dugalić
Théotime Gillot
Hyelee Kang
Hao Wei Lin
Ke Ma
Jonathan Mak
David Munk-Nielsen
Misora Ozaki
Piotr Pawlak
Yuewen Yu
Aleksei Zaitsev

Välierä, erä 1 / 20.10. klo 10–13.30

Hyelee Kang
Hao Wei Lin
Ke Ma

Välierä, erä 2 / 20.10. klo 17–21.30

Jonathan Mak
David Munk-Nielsen
Misora Ozaki
Piotr Pawlak

Välierä, erä 3 / 21.10. klo 10–13.30

Yuewen Yu
Aleksei Zaitsev
Michelle Candotti

Välierä, erä 4 / 21.10. klo 17–21.30

Jun Hwi Cho
Kevin Chow
Bogdan Dugalić
Théotime Gillot

Alkuerien esiintymisjärjestys ja aikataulu

Alkuerä, erä 1 / 14.10. klo 10–12.45

Galyna Gusachenko
Ya-Chu Ho
Hyelee Kang

Alkuerä, erä 2 / 14.10. klo 17–19.45

Jaeyoung Lee
Linda Lee
Shingyoung Lee

Alkuerä, erä 3 / 15.10. klo 10–12.45

Hao Wei Lin
Ke Ma
An-Chi Mai

Alkuerä, erä 4 / 15.10 klo 17–19.45

Jonathan Mak
David Munk-Nielsen
Arttu Ollikainen

Alkuerä, erä 5 / 16.10. klo 10–12.45

Misora Ozaki
Piotr Pawlak
Hanna Schwalbe

Alkuerä, erä 6 / 16.10. klo 17–19.45

Wenting Shi
Stephanie Tang
Hin-Yat Tsang

Alkuerä, erä 7 / 17.10. klo 10–12.45

Fangzhou Ye
Jeong Hyun Yoon
Yuewen Yu

Alkuerä, erä 8 / 17.10. klo 17–19.45

Aleksei Zaitsev
Michelle Candotti
Wanting Cheng

Alkuerä, erä 9 / 18.10. klo 10–11.30

Jun Hwi Cho
Kevin Chow

Alkuerä, erä 10 / 18.10. klo 17–19.45

Liang Dai (A Bu)
Bogdan Dugalić
Théotime Gillot

Liput Ticketmasterilta

Kilpailua voi seurata myös Ylen kanavilla

Vieritä ylös